Jak dopasować części do auta?

Dobry mechanik z wieloletnim doświadczeniem w wielu przypadkach zna już na pamięć modele i numery referencyjne części, które są montowane do popularnych modeli aut i których montaż odbywa się regularnie.

Co jednak w przypadku, gdy trafia się nietypowy model auta, na którym nigdy dotąd nie robiliśmy montażu? Jak dobrać odpowiednie części do samochodu, aby pasowały?

Jednym z narzędzi, które służy do wyszukiwania i identyfikacji potrzebnego podzespołu jest katalog grupujący części na podstawie numeru VIN. Nie jest to jednak narzędzie dostępne dla każdego, barierą są koszty, na które nie każdy warsztat może sobie pozwolić.

A może jesteś użytkownikiem indywidualnym i chcesz samodzielnie wymienić wycieraczki lub filtr kabinowy w aucie? Możesz oczywiście zapytać o poradę sprzedawcę w sklepie motoryzacyjnym. Wielu z nas w dzisiejszych czasach lubi jednak samodzielnie porównać w internecie opisy produktów różnych firm. Jak sprawdzić jakie są odpowiedniki różnych marek pasujących do naszego modelu auta?

 

WebCatalogue

Marka KAMOKA każdemu użytkownikowi internetu udostępnia WebCatalogue. Jest on dostępny na stronie internetowej kamoka.eu oraz w formie aplikacji mobilnej. Można w nim wyszukać potrzebną część według konkretnego modelu auta. Dodatkowo, każda część posiada informacje o jej pełnym zastosowaniu (przypisanie do różnych modeli aut), a także zamiennikach, czyli odpowiednikach analogicznych produktów innych producentów.

Od 2012 co roku otrzymujemy tytuł „Certyfikowanego dostawcy danych TecDoc”. Tytuł ten mogą zdobyć firmy, u których błędy w trafności danych w Bazie TecDoc nie przekraczają 1% przypadków.

Dbamy o to, żeby już na etapie opracowania prototypów części, odpowiadały one specyfikacji i były przypisane do konkretnego modelu (lub kilku modelów aut), do których muszą pasować tak samo dobrze jak część oryginalna, stosowana przy pierwszym montażu.

 

Wypróbuj WebCatalogue KAMOKA TU: https://katalog.kamoka.pl/pl/app/catalog