Jak wybrać najlepszy filtr kabinowy?

Coraz częściej kierowcy sami szukają informacji w Internecie o produktach, które mają być montowane w ich samochodach, uzupełniając swoją wiedzę z innych źródeł niż tylko podpowiedzi mechanika w warsztacie. Często podczas takich poszukiwań pojawia się dylemat na podstawie jakich kryteriów wybierać? Co jest faktycznie ważne w przypadku tego elementu wyposażenia? 

Jako że marka KAMOKA oferuje szeroką gamę filtrów kabinowych, na ich przykładzie przedstawimy główne różnice między różnymi typami filtrów montowanych w kabinie auta. 

Obecnie na rynku mamy do wyboru filtry, które możemy zebrać w trzy grupy: 

1) klasyczne

2) filtry z węglem aktywnym, tzw. węglowe

3) filtry nowej generacji.

Jak można się domyślić, grupa trzecia wyróżnia się najszerszym zakresem ochrony kierowcy i pasażerów. W tabeli niżej widać, że Filtry 9in1 Ultra Pure KAMOKA, należące do filtrów najbardziej zaawansowanych technologicznie, umożliwiają nie tylko ograniczenie przenikania do kabiny cząsteczek smogu, ale także alergenów, bakterii, wirusów i mikroplastiku.

9 funkcji ochrony filtrów 9in1 Ultra Pure:

  • ANTYSMOGOWA >PM 2.5 – ogranicza przepływ cząstek smogu*,​
  • ANTYALERGENOWA – ogranicza przenikanie pyłków i kurzu,​
  • ANTYBAKTERYJNA&WIRUSOWA – ogranicza przepływ drobnoustrojów do wnętrza kabiny*,​
  • ANTYGRZYBICZNA – pomaga ograniczyć wnikanie i rozwój pleśni w przewodach wentylacyjnych,​
  • ANTYMIKROPLASTIK – ogranicza wnikanie mikrocząstek i większych fragmentów mikroplastiku obecnego w znacznych ilościach w powietrzu**,​
  • ANTYZAPACHOWA – zmniejsza dyskomfort wywołany przez nieprzyjemne zapachy ​
    z zewnątrz, także te związane z gazami spalinowymi,​
  • ANTYMGIELNA – zmniejsza zaparowywanie szyb w aucie, ​
  • CHRONI KLIMATYZACJĘ – pomaga ograniczyć osadzanie się zanieczyszczeń w przewodach i nawiewach wentylacyjnych,​
  • CHRONI KIEROWCĘ – dbając o higienę powietrza w kabinie pomaga ograniczyć dyskomfort wpływający na obniżenie koncentracji w trakcie jazdy​.

*dotyczy cząstek >2,5 mikrometra

 

Tak zaawansowana ochrona jest możliwa dzięki budowie filtra, który posiada aż 3 warstwy.

3 progresywne warstwy filtrujące działają jak wielokrotne sito.

Ułożone warstwami makro i mikrofiltry znacząco lepiej niż klasyczne filtry pomagają ograniczyć zanieczyszczenia wlatujące wraz z powietrzem do kabiny. Efektywnie zatrzymują cząsteczki już od 2,5µm (m.in. mikrocząstki smogu PM 2.5, kurz, sadzę, pyłki roślin, mikroplastik, etc.), mogące wzmagać objawy alergii.

Warstwa wzbogacona węglem aktywnym absorbuje szkodliwe zanieczyszczenia pochodzące ze spalin oraz nieprzyjemne zapachy.

 

Skuteczność działania filtrów 9w1 UltraPure jest znacząco lepsza w porównaniu z filtrami tradycyjnymi i węglowymi.

Poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy w Polsce, sprawia, że coraz więcej osób dotyczą choroby układu oddechowego, czy alergie. Rośnie więc zapotrzebowanie na produkty, które w sposób kompleksowy pomagają chronić organizm przed wpływem szkodliwych czynników wdychanych przez nas każdego dnia.

Jeśli szukamy jakiegokolwiek filtra, który zatrzyma największe cząsteczki zanieczyszczeń, a dysponujemy minimalnym budżetem – najlepszym wyborem będzie filtr klasyczny lub węglowy. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o wymianie filtra kabinowego na nowy co najmniej raz na rok, a w rejonach bardziej zanieczyszczonych (miasta) optymalnie raz na pół roku lub po przejechaniu 15 tysięcy kilometrów.

Jeżdżąc z zanieczyszczonym filtrem narażamy się nie tylko na zanieczyszczenia, ale także na słabszy dopływ powietrza i tlenu do kabiny, co wpływa na pogorszoną koncentrację kierowcy. W starym filtrze mogą się też rozpocząć niekoniecznie oczekiwane przez nas procesy chemiczne związane z grzybami czy innymi szkodliwymi substancjami.

Jeśli więc spędzamy dużo czasu w aucie, dbamy o zdrowie swoje i swojej rodziny lub mamy alergię – warto zainwestować trochę więcej i zainteresować się kupnem filtrów najnowszej generacji.

Jeśli chcesz poznać ofertę filtrów KAMOKA, zajrzyj tu: https://kamoka.pl/pl/products